Toyota Yaris – Opel Corsa Tercih Sebepleri

Toyota Yaris – Opel Corsa Tercih Sebepleri

Araba Bilgi, Sıfır Araba Karşılaştırmaları, Toyota Yaris ve Opel Corsa Modelleri Fiyat Ve Performans Karşılaştırması, Toyota Yaris Modelimi, Opel Corsa Modelimi Tercih Edilmeli.
Toyota Yaris 1.33 Fun Multidrive S Ve Opel Corsa 1,4 İ Twinport Essentia Easytronic Araç Karşılaştırması
En çok tercih edilen ve araştırılan modellerin başında gelen Toyota Yaris Ve Opel Corsa daha da tercih edilecek gibi görünüyor. Şimdi bu iki modeli karşılaştırarak inceleyelim.

Performans Karşılaştırması
Bu araçları ağırlık bakımından inceleyelim. Toyota Yaris 1.33 Fun modelinin ağırlığı 1060 kg İken Opel Corsa 1.4 İ Twinport Essentia modelinin ağırlığı 1203 kg’dır. Buradan görüldüğü üzere aralarında 143 kg’lık bir fark bulunmaktadır ve hiçte az değildir. Normal şartlarda ağır olan araç makbuldür ve yol tutuşu daha sağlamdır ancak ülkemizin ekonomik koşulları göz önüne alındığında az yakıt yakması bakımından hafif alanı daha caziptir.
Bu modelleri yükseklik bakımından inceleyelim. Toyota Yaris 1520 mm yüksekliğinde iken Opel Corsa 1488 mm yüksekliğe sahiptir. Toyota Yaris rakibine göre 32 mm uzunluğu ile fark atar ve daha yüksektir.

Toyota Yaris - Opel Corsa Tercih SebepleriBagaj genişliği bakımından bu iki aracı karşılaştırırsak Toyota Yaris’in Opel Corsa’ya göre daha geniş bir bagaja sahip olduğunu görürüz. Bagaj genişliği özellikle çocuk sahibi olan aileler için son derece önemlidir. Toyota Yaris 286 litre bagaj hacmine sahipken, Opel Corsa 285 litre bagaj hacmine sahiptir.
Kalkışlarda hızlanma özelliği bakımından bu iki modeli karşılaştırırsak Opel Corsa’nın bu konuda daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Toyota Yaris 11.7 sn kapasitesi ile kalkarken, Opel Corsa ise 13.9 sn ile kalkışlarda hızlanma kapasitesine sahiptir.

Toyota Yaris - Opel Corsa Tercih SebepleriMaksimum süratlerini incelersek Toyota Yaris’in daha iyi olduğunu görürüz. Toyota Yaris 175 km/saat hıza sahip iken Opel Corsa 172 km/saat hıza sahiptir ve %2’lik bir seviye ile geri kalkmaktadır. Bu hızlar günlük yaşamda çok tercih edilmemesine rağmen bir güç göstergesidir.
Vites sevileri bakımından incelendiğinde Toyota Yaris 7 ileri vitese sahipken, Opel Corsa 4 ileri vitesi ile bu konuda da geride kalmıştır. Bir araç ne kadar çok ileri vitese sahipse o kadar hareket kabiliyeti artar.

Sporsorlu Bağlantılar

Yakıt tüketimi bakımından incelendiklerinde Toyota Yaris’in açık ara fark ile daha ekonomik olduğu görülür. Toyota Yaris karma yakıt tüketiminde yani şehir içi ve şehirlerarası yollarda 5.3 lt yakıt tüketimi yaparken Opel Corsa 6.3 lt yakıt tüketimi yapmaktadır. Aynı şey ekonomik şehir içi yakıt tüketimi içinde geçerlidir. Şehir içinde Toyota Yaris 6.3 lt yakıt tüketimi yaparken, Opel Corsa 8.2 lt yakıt tüketimi yapmaktadır. Yine şehir dışı yollarda yakıt tüketimi Toyota Yaris’de 4.6 lt iken Opel Corsa da 5.1 lt’dir. sifirarabakampanyalari.org

Bu modelleri, karbondioksit salınımı bakımından karşılaştırırsak Toyota Yaris’in daha başarılı olduğunu görürüz. Toyota Yaris 121 gram karbondioksit salımı yaparken Opel Corsa 134 gram karbondioksit salınımı yapmaktadır. Günümüz dünyasında hava kirliliği son derece önemli bir sorundur ve Toyota Yaris çevre dostudur diyebiliriz.

Yol bilgisayarı bakımından incelediğimizde Toyota Yaris’in bu bilgisayara sahip olduğunu ve Opel Corsa’nın sahip olmadığını görürüz.
Yan taraf hava yastığı Toyota Yaris’de mevcut iken Opel Corsa’da mevcut değildir. Ve yandan gelecek darbelere karşı pekte güvenli olmadığı görülür.
Direksiyondan kumanda sistemi Toyota Yaris’de mevcut iken Opel Corsa’da mevcut değildir. Bu sistem ile araç sürerken araç ile ilgili ayarları rahatlıkla yapabilirsiniz. sifirarabakampanyalari.org

Fiyat Karşılaştırması
Performans karşılaştırmasından görüldüğü üzere her anlamda Toyota Yaris üstün gelmektedir. Japon firması olan Toyota teknolojik anlamda, yakıt tüketimi konusunda ve can sağlığını koruma anlamında son derece başarılıdır. Toyota Yaris 1.33 Fun Multidrive S fiyatı 56.400 TL iken Opel Corsa 5 Kapı 1.3 CDTI 75 HP fiyatı 62.400 TL’dir fakat özeklikler göz önüne alındığında Toyota Yaris bu fiyata değmektedir.
İlginizi Çekebilir:
Hyundai i20 Dacia Sandero Karşılaştırma
Ford Fietsa Fiat Punto Karşılaştırma

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Renault Kasım 2016 Araç Kampanyaları
Renault Kasım 2016 Araç Kampanyaları

Renault Kasım 2016 Araç Kampanyaları Renault Kasım 2016 Sıfır Araba Satış Kampanyaları, Renault Sıfır Faizli Kredi Fırsatı, Takas Kampanyası Ve...

Nissan Kasım 2016 Kampanyaları
Nissan Kasım 2016 Kampanyaları

Nissan Kasım 2016 Kampanyaları Nissan Kasım 2016 Sıfır Araç Satış Kampanyaları, Nissan Sıfır Faizli Kredi Ve İndirim Fırsatları Kasım 2016....

Kapat