Renault Kangoo FIAT Doblo Karşılaştırması

Renault Kangoo FIAT Doblo Karşılaştırması

Araba Karşılaştırma, Ticari Araçlarda Renault Kangoo FIAT Doblo Karşılaştırması, Renault Kangoo FIAT Doblo Tercih Sebepleri, Fiyat Ve Performans Karşılaştırması.

Renault Kangoo FIAT Doblo Karşılaştırması
Günümüzde KOBİ lerin, küçük esnaf diye tabir ettiğimiz esnaf sınıfının gözdesi olan ticari araçlardan Fiat Doblo mu yoksa Renault Kangoo mu almalıyım diye düşünenlerin yapması gereken; iki aracı da enine boyuna inceleyip performans, özellik, fiyat karşılaştırması yaparak alacakları araca karar vermeleridir. Ticari araçları sizler için araştırıp karşılaştırmasını yaptık. Aşağıdaki karşılaştırmayı inceleyerek hangi aracı alacağınıza siz karar verin.

Renault Kangoo FIAT Doblo Performans Karşılaştırması
1 ) Fıat doblo ve Renault Kangoo Model ticari araçlar 1400 cc motor hacmine sahip olup, Fıat Doblo 105 hp motor gücüne sahip iken Renault Kangoo ise 90 hp beygir gücüne sahiptir. Ticari araç oldukları için yük taşımacılığında da kullanılan bu otomobiller için daha güçlü olan otomobiller tercih edilmektedir.
2 ) Ticari araçlarda yakıt tüketiminin ekonomik olması öncelik sebebidir. Fıat Doblo 100 km de şehir içi 5.2 lt, şehirler arası 4.6 lt yakıt tüketirken, Renault Kango otomobilleri ise 100 km de şehir içi 4,6 lt, şehir içi 4.4 lt yakıt tüketimi ile ekonomik yakıt tüketimine sahiptirler.
Renault Kangoo FIAT Doblo Karşılaştırması
3 ) Maksimum ulaşabilecekleri hız limitleri Fıat Doblo da 158 km iken Renault Kango otomobil de ise 170 km dir. Ayrıca 0 km den 100 km ye hızlanma süreleri incelendiğinde ise Renault kango 12.7 saniye de bu hıza ulaşırken, Fıat doblo ise 11.2 saniye de bu hıza ulaşmaktadır.
4 ) Güvenlik donanımı olarak Fıat Doblo otomobilde ABS, ASR, EBD, ESP ve yokuş kalkış desteği olan Hill Holder bulunurken, Renault Kangoo da ise ABS ve Afu standart olarak bulunurken ASR, Hill Holder sistemleri opsiyonlu olarak bulunmaktadır.
5 ) Fıat Doblo 200 Ntork Motor mekanik gücüne sahip ve 5 ileri vites özelliğine sahipken, Renault Kangoo ise 190 Ntork motor mekanik gücüne ve 5 ileri vites özelliğine sahiptir.
6 ) Ticari araçlar yük taşıma özellikleri ile diğer araç türlerinden ayrıldıklarından iç hacimlerinin büyüklükleri önemli olmaktadır. Renault Kangoo 660 litre bagaj hacmine sahip iken Fıat Doblo ise 790 litre bagaj hacmine sahiptir.
Renault Kangoo FIAT Doblo Karşılaştırması
7 ) Ticari araçlarda karcon ( CO2 ) salınım değerleri çok öenmkli olduğundan otomobillerin daha az karbon salınımı yapan otomobiller tercih edilmektedir. Fıat Doblo karbon salınımı açısından 133 g/kg salınım yaparken, Renault Kangoo otomobili ise 135 g/kg karbon salınımı yapmaktadır. İki otomobil de ülkemizin imza atmış olduğu karbon salınım antlaşması çerçevesinde minimal değerlerde karbon salınımı yapmaktadır.

Sporsorlu Bağlantılar

Renault Kangoo FIAT Doblo Fiyat Karşılaştırması
Orta ölçekli işletmelerin daha çok tercih ettiği otomobiller olan ticari araçlar uygun ve ekonomik fiyatları ile kullanıcıların bütçelerine uygun olduklarından tercih edilmektedirler. sifirarabakampanyalari.org
2015 model Renault Kangoo Multix Joy 1.5 dCi 90 bg özelliklerine sahip ve düşük donanım özelliklerindeki otomobil 44.920 TL, 2015 model Renault Kangoo Multix Extrem 1.5 dCi 90 bg özelliklerine sahip full donanımlı otomobil ise 55.685 TL ye satılmaktadır. FIAT DOBLO COMBI ise; 2015 model 1.6 90HP M.Jet Conformatic özelliklerine sahip Fıat Doblo 61.900 TL, 2015 model DOBLO CARGO Plus Maxi ESP 1.6 105HP M.Jet otomobil ise 52.600 TL den satılmaktadır.

Renault Kangoo FIAt Doblo Tercih Nedenleri
Ticari araç kullanıcıları için önemli olan fiyatının ekonomik olması, yakıt tüketiminin düşük olması, iç hacminin ve bagaj hacminin geniş olmasıdır. Bu özellikler göz önüne alındığında Fıat Doblo Marka otomobiller Renault Kangoo otomobillerine göre daha avantajlı olduklarından, servis ağlarının geniş olmasından ve yedek parçalarının ucuz olup çok kısa sürede tedarik edilebilmesinden dolayı daha fazla tercih edilmektedir.
İlginizi Çekebilir:
Toyota Yaris – Opel Corsa Karşılaştırma
Ford Fietsa Fiat Punto Karşılaştırma
Hyundai i20 Dacia Sandero Karşılaştırma

Etiketler: ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. haydar dedi ki:

    Bence Renault Kangoo almak daha mantıklı, ikinci el açısından daha iyi gibi.

  2. remzi dedi ki:

    Renault Kangoo FIAT Doblo hangisini almak daha mantıklıdır.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Peugeot 3008 Euro NCAP Çarpışma Testi
Peugeot 3008 Euro NCAP Çarpışma Testi

Peugeot 3008 Euro NCAP Çarpışma Testi Sonuçları EURO NCAP Çarpışma Testleri, Peugeot 3008 Euro NCAP 2016 Çarpışma Testi Sonuçları, Test...

Honda Ekim 2016 CR-V Kampanyası
Honda Ekim 2016 CR-V Kampanyası

Honda Ekim 2016 CR-V Kampanyası Honda Sıfır Araba Kampanyaları, Honda Ekim 2016 CR-V Şimdi Al 1 Yıl Sonra Ödemeye Başla...

Kapat