Nissan Micra Mitsubishi Colt Karşılaştırması

Nissan Micra Mitsubishi Colt Karşılaştırması

Araba Karşılaştırma, Nissan Micra ve Mitsubishi Colt Tercih Sebepleri, Nissan Micra Mitsubishi Colt Fiyat Ve Performans Karşılaştırması.

Nissan Micra Mitsubishi Colt Karşılaştırması
Otomobil dünyasını küçük araçları olarak bilinen otomobillerinden Nissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobiller özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilen otomobil modelleridir. Hacim olarak küçük olmaları, küçük motorlara sahip olmaları ve yakıt olarak az yakmaları nedeniyle bayan otomobil kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir.

Nissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobil performans karşılaştırması
1 ) Nissan Micra 1.2 motora sahip otomobil 80 hp ( horse power) güce sahip iken Mitsubishi Colt 1.2 motora sahip otomobil ise 95 hp gücüne sahiptir.
2 ) 0 km den 100 km ye ulaşma süresi Nissan Micra da 13.7 saniye iken, Mitsubishi Colt da ise 11.8 saniye de ulaşmaktadır.
3 ) Azami hız limiti Nissan Micra da 170 km/h iken, Mitsubishi Colt da ise 180 km/h dır.
4 ) Nissan Micra otomobilleri önden çekişli ve 5 ileri vitesli iken, aynı motora sahip Mitsubishi colt otomobili önden çekişli ve 6 ileri viteslidir. Vites sayısının fazla olması otomobilin hız yaparken daha az güç harcamasını sağladığı için Mitsubishi Colt bu konuda daha avantajlıdır.
5 ) Güvenlik donanımı açısından Nıssan Micra da 4 hava yastığı bulunurken, Mitsubishi Colt da ise 2 hava yastığı bulunmaktadır. Fren sistemleri olarak Nissan Micra da ABS, ESP, EBD fren sistemleri bulunurken, Mitsubishi Colt da ise ABS, EBD fren sistemleri bulunmaktadır. sifirarabakampanyalari.org
Nissan Micra Mitsubishi Colt Karşılaştırması6 ) Çağımızın en önemli özelliği olan ekonomik yakıt tüketimi göz önüne alındığında aynı ağırlığa sahip otomobillerden Nıssan Micra 100 km de şehir içi 7.1 lt, şehir dışı .3 lt yakıt tüketimi sağlarken, Mitsubishi Colt ise; 100 km de şehir içi 7.5 lt, şehir dışı ise 5 lt yakıt tüketimi sağlamaktadır.
7 ) Özellikle hanımların çok istediği bağajların büyük olmasını göz önünde bulundurduğumuzda Nıssan Micra 265 lt bagaj hacmine sahip iken, Mitsubishi Colt ise 315 lt bağaj hacmine sahiptir.
8 ) Konfor ve kullanışlılık açısından Nıssan Micra anahtarsız, kartla çalıştırma, dijital klima, hız sabitleme gibi özellikleri standart olarak otomobillerinde sunarken Mitsubishi Colt otomobillerde ise hız sabitleme, park ve far sensörü özellikleri standart paket olarak sunulmaktadır. sifirarabakampanyalari.org

Sporsorlu Bağlantılar

Nissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobil fiyat karşılaştırması
Nissan Micra otomobilleri fiyat olarak donanım paketlerine göre iki farklı model olarak sunulmaktadır. 2015 model 1,2 Street model manuel vites Nissan Micra 43.950 Tl iken 2015 model 1.2 Street Model otomatik vites Nıssan Micra ise 49.550 TL, 2015 model 1.2 Match Model otomatik vites Nıssan Micra 52.600 TL, 2015 model 1,2 Match model manuel vites Nissan Micra 47.500 TL den satılmaktadır.
Aynı motor kapasitesine sahip Mitsubishi Colt model otomobiller ise donanım paketlerine göre Elegance, GL, Inform, Instyle, Invite, Sport modelleri olarak sunulmaktadır. 2015 model en ful donanım özellikleri olan manuel vites Elegance model Mitsubishi Colt otomobil 47.850 TL, Otomatik vites Mitsubishi Colt 52.900 TL den, manuel vites Invite model Mitsubishi Colt 42.450 TL, otomatik viteslisi ise 46.500 TL den satılmaktadır.

Nissan Micra Mitsubishi Colt KarşılaştırmasıNissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobil tercih sebepleri
Otomobil tercih ederken;
1 ) Birinci öncelik fiyatının uygun olmasıdır. Fiyat bazlı bakıldığında Nissan Micra model otomobiller Mitsubishi Colta göre daha uygun fiyatlıdır.
2 ) Güvenlik paketi bazlı bakıldığında Nissan Micra modellerinin daha fazla güvenlik paketine sahip olduğu görülmektedir.
3 ) Donanım özellikleri bazlı bakıldığında Nıssan Micra modellerinin Mitsubishi Colt ile aynı donanımlara sahip olduğu görülmektedir.
Bu özellikler ve karşılaştırmalar göz önüne alındığında ve otomobil görünüşlerinin bayanlara özgü hali düşünüldüğünde Nıssan Micra model otomobiller Mitsubishi Colt model otomobillere göre daha tercih edilebilir otomobiller olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir:
Renault Clio Peugeot 207 Karşılaştırma
Renault Kangoo FIAT Doblo Karşılaştırma
Ford Fietsa Fiat Punto Karşılaştırma
Toyota Yaris – Opel Corsa Karşılaştırma

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Hyundai i20 Dacia Sandero Tercih Sebebi
Hyundai i20 Dacia Sandero Tercih Sebepleri

Hyundai i20 Dacia Sandero Tercih Sebepleri Sıfır Araba Karşılaştırma, Otomobil Fiyat Ve Performans Karşılaştırması, Hyundai i20 Dacia Sandero Tercih Sebepleri,...

Modifiye Çeşitleri Nelerdir?
Modifiye Çeşitleri Nelerdir?

Modifiye Çeşitleri Nelerdir? Bir aracı modifiye etmek o aracı kendi tanımlarınıza zevkinize göre yeniden yapılandırmak demektir. Aslında fabrikanın yapmış olduğu...

Kapat