Elektrikli Araba Önerileri Artıları Eksileri

Elektrikli Araba Önerileri Artıları Eksileri Tercih Nedenleri

Elektrikli Araba Önerileri, Elektrikli Araçların Tercih Nedenleri, Elektrikli Araba Fiyat Ve Performansları, Elektrikli Otomobillerin Yakıt Tüketimleri, Elektrikli Arabaların Artıları ve Eksileri, Hangi Elektrikli Araba Tercih Edilmeli.

Elektrikli Araçların Tercih Nedenleri
Günde 150 km den çok yol yapmıyorsanız daha az ödemek yakıt yakmak istiyorsanız, elektrikli araçları tercih edebilirsiniz. Popülaritesi gün geçtikçe artan elektrikli araçlar az bir mesafe kat etseler de ekonomik ve çevresel kriterlere uygun, çevreye duyarlı, sessiz ve ekonomik araçlar olarak karşımıza çıkmaktalar. %80’e varan enerji tasarrufu sağlayan elektrikli araçlar enerjinin daha ucuz olacağı saatlerde gece, ya da hafta sonunda şarj edilmesi halinde enerjinin kullanımını daha dengeli hale gelmesini çok daha çevreci bir geleceğe ulaşmamıza katkıda bulunmaktadır. Satış fiyatının ekonomik olduğu kadar, çevre dostu olan elektrikli araçlar kullanıcısına daha kolay ve daha konforlu bir şekilde teknolojiyi kullanmalarına imkânı sağlamaktadır.

Türkiye ‘de Elektrikli Araçlarda Hangi Model Tercih Edilmeli?
Elektrikli Araba ÖnerileriRenault Twizzy, Renault Fluence ZE, Renault Zoe, Renault Kangoo ZE, modelleri gibi öncelikli modelleri git gide daha da çok görmeye başlayacağız. Elektrikli Araçların Türkiye’de vergilendirilmesi konusuna gelince; elektrikli araçlar hem ÖTV hem de MTV açısından Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanun gereği vergilendirilmeye teşvik edilmektedir. İlk etapta pahalı gibi görünen ve üretimi Bursa’da yapılan Elektrikli Renault Fluence’ in fiyatının Avrupa’daki satış fiyatı ile aynı oranda satılmaktadır.

Motor Çeşitlerine Göre Elektrikli Araçlarda Hangi Model Tercih Edilmeli?
Elektrikli Araba ÖnerileriMotor çeşitlerine göre elektrikli araçlar fırçalı (brushed) modellerinin performansları orta düzeyde iken fırçasız (brushless) modelleri yüksek güçte ve devirdedir. Uzun kullanımı sayesinde bakım ekstra bir bakım gerektirmezler. Fırçasız motorlu modelleri biraz daha pahalı olsa da uzun süre aradığınız kalite ve uzun süre kullanım ise tercihinizi mutlaka fırçasız motorlu modelleri arasında yapmalısınız. Bu modelleri bir birinden ayırt etmeniz en kolay yolu fırçalı ve fırçasız elektrikli araç modelleri ayırt etmenin en kolay yolu, motora giden kablo sayısına bakmaktır. Motora 3 kablo bağlıysa fırçasız 2 kablo bağlıysa fırçalı, modeldir.

Sporsorlu Bağlantılar

Elektrikli Araçların Kaza Yapmaları Halinde Güvenlik Sorunları Doğmakta mıdır?
Elektrikli Araçların Tercih Nedenleri
Elektrikli Araç Fiyat Ve PerformanslarıElektrikli araçlar, yakıtlar ile çalışan araçların benzeri güvenlik testlerinden geçirilmektedirler. Her hangi bir kaza durumunda yolcuları koruyan bir sistem olan airbag’lerin açılmaktadır Bu sayede bataryada bulunan tüm elektriğin sistem ile bağlantısının kesilmesini sağlayan sensorlar nedeni ile her hangi bir kaza ve çarpma durumunda elektrikli araçlar ek bir güvenlik sorunu oluşturmamaktadır. Oyuncak arabaları çalıştırmak kadar kolay olan n elektrikli araçlar kumandanızı ve aracınızı, toplamda 2 düğmeye basarak sürmek için hazır hale getirebilirsiniz. sifirarabakampanyalari.org

Elektrikli Araçların Tercih Nedenleri

Elektrikli Araç Deyince Akla Gelen Modeller Ve Firmalar
Tesla Roadsterd: Elektrikli araç denince ilk gelen araba model, Tesla Roadsterdı Çevre dostu olmasının yanı sıra yüksek hız tutkunlarının bile sahip olmak isteyeceği spor otomobil modellerinden aşağı kalır bir yanı yok.

Elektrikli Araç Deyince Akla Gelen Modeller Ve Firmalar

Tesla Firması : Ses Azaltma Kiti, Xenon farlar özel iç döşemenin yanı sıra Fiber Kaput ve ön-arka spoiler, 10 yönlü ayarlanabilir süspansiyon, Alüminyum jantları ile Tesla firması az sayıdaki lektrikli araba firmalarından biri. Tesla; Model S modeli ve 2013 yılında çıkardıkları model X adını verdikleri SUV modelleriı elektrikli araba sektörünün en başarılı firmaları arasındadır. sifirarabakampanyalari.org

Elektrikli Araba Önerileri

Fisker firması: Henrik Fisker tarafından kurulmuş olan firmanın çıkardığı Fisker kendi soy adını taşıyan Fisker adlı bir marka elektrikli araç büyük beğeni topladı. Benzin motoruyla beraber toplam 400 bg gücündeki bu araç kw enerjiyle 80 km’ye kadar yol yapabiliyor.

Elektrik Araç Fiyat Ve Performansları

Elektrikli Araba Önerileri

Elektrik Araç Fiyat Ve Performansları yönündeki avantajları nedeni ile Avrupalı tüketicilere oranla daha çok ilgi gören elektrikli araçlar tüketicilerin bu araçları satın alma kararı vermesinde olumlu yönde etkili oluyor. Satın alma fiyatı, kadar içten yanmalı motorlu araçlardan da beklenen güvenilirliğin bu araçlarda olması, sürüş aralığı ve şarj süresi gibi performans faktörleri ve uygun maliyetleri nedeni ile gittikçe Türkiye’de kullanılırlığı gittikçe yaygınlaşıyor.
Otomobil Segmentleri
Kış Lastiği Seçimi
DİLEK SOYAK

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Az Yakıtla Çok Km! Yakıt Tüketimi Azaltma
Az Yakıtla Çok Km! Yakıt Tüketimi Azaltma

Az Yakıtla Çok Km! Yakıt Tüketimi Azaltma Araçta Yakıt Tüketimini Azalmak, Yakıt Tüketimi Nasıl Düşürülür, Yakıt Tüketimini Azaltmak İçin Öneriler,...

Neden Kış Lastiği Kullanılmalı
Kış Lastiği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış Lastiği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Araç Kış Lastiği Nasıl Seçilir, Kış Lastiklerinin Özelikleri Nelerdir, Yaz Ve Kış Lastikleri Arasındaki...

Kapat