Araba Yağ Değişimi Yapılma Zamanı

Araba Yağ Değişimi Yapılma Zamanı

Motor Yağ Seviyesi Nasıl Kontrol Edilir, Araçların Yağ Değişimi Nasıl Yapılır, Araçlarda Yağ Değiştirme Süreleri, Araba Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılır.

Araçlarda Motorun Sorunsuz Olarak Çalışabilmesi İçin Hayati Bir Öneme Sahiptir Motor Yağı. Bu Sebeptendir Ki Otomotiv Üreticileri Periyodik Olarak Motor Yağ Değişimlerini Tavsiye Etmektedirler. Motor Yağı Değişimi Üreticinin Belirlediği Süre Ve Kilometrelerde Yapılmalıdır. Yeni Model Arabalarda Genelde Üretici Firmalar 1 Yıl Ve 20 Bin Kilometre Olarak Tavsiye Etmektedirler. sifirarabakampanyalari.org

Motor Yağ Seviyesinin Kontrol Edilmesi:
Araç 15 20 Dakika Çalıştırıldıktan Sonra Düz Bir Zemine Park Edilerek Motor Stop Edilir. 4-5 Dakika Bekledikten Sonra Yağ Çubuğunu Çekip Temizler Ve Tekrar Yerine Takarız Sonra Tekrar Çekip Yağ Seviyesini Kontrol Ederiz. Yağ Seviyesi, Çubukta Belirtilen İki Çizgi Arasında İse Motor Yağının Yeterli Olduğu Anlaşılır.

Motorun Yağ Seviyesi Günlük Bakımlarda Kontrol Edilmeli Ve Periyodik Olarak Aracın Servis Kitaplarında Belirtilen Sürelerde Değiştirilmelidir.

Araba Yağ Değişimi Yapılma ZamanıAraba Yağ Değişimi:

Motorun İçerisindeki Mevcut Yağ Karterin Altındaki Yağ Boşaltma Contasından Motor Sıcakken Boşaltılır.

Silindir Kapağının Üzerindeki Yağ Kapağından Yağ Eklenir. Genel Olarak Her Yağ Değişiminde Yağ Filtresi De Değiştirilir.
Yağ Filtresi Tıkanırsa, Yağ Pompası Arızalanırsa, Karterde Yeterli Miktarda Yağ Yoksa Yağlama İşlemi Yapılmaz. Motor Parçaları Kuru Sürtünme Sonucu Aşırı Isınır Ve Zarar Görür.
Otomobil Kampanyaları
En Güvenli Araba Modelleri
Az Yakan Araçlar

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Akünün Çalışma Prensibi Akü Bakımı
Akünün Çalışma Prensibi Akü Bakımı

Akünün Çalışma Prensibi Akü Bakımı Araçların Ateşleme Sisteminin Önemli Parçalarından Akü Nasıl Çalışır, Akü Bakımı Nasıl Yapılır, Soğuk Havalarda Akünün...

Aston Martin Vulcan 2016 Özellikleri
Aston Martin Vulcan 2016 Özellikleri Fiyatı

Aston Martin Vulcan 2016 Özellikleri Fiyatı Yeni Model Arabalar, Süper Otomobiller, Aston Martin Vulcan 2016 Özellikleri, Aston Martin Vulcan 2016...

Kapat